Драма на плажа во Сутоморе: Силен ветер сруши тобоган, деца молат за помош врескаат и плачат


Силниот ветер кој вчера дувал во Сутоморе срушил конструкција на воден тобоган кој се наоѓал на самата плажа, а според зборовите на очевидци повредени се неколку деца

Видео од овој инцидент објавено е на Фејсбук страницата Подгорички времеплов.

Како што тврди авторот на снимката во инцидентот повредени се пет деца.

– Децата имаа повреди на главите, рацете, нозете… Брука! Тобоганот не беше зацврстен. Две деца беа на врв од тобоганот и паднаа – вели авторот на снимката

Набргу реагирал и татко на едно од дечињата кои биле повредени.

– Тобоганот е висок 10 метри. Ветерот го преврте како да е пердув. Моето деде беше на врв на тобоганот кога тоа се случи. Само што стигнав од болницата и уште сум под стрес – напишал таткото.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1