Драма во Облешево: “Ќе фрлам бомба на митингот за градоначалник”


Во селото Облешево вчера во 17 часот и 30 минути телефонски било пријавено дека во пицери, 44-годишниот Т.Ј.од селото во разговор со присутни гости рекол дека ќе го спречи најавениот митинг на политичката партија, заканувајќи се дека ќе фрли бомба.

Се заканувал пред сите дека ќе го спречи говорот на претседателот на таа партија и на кандидатот за градоначалник на општина Чешиново-Облешево.

Т.Ј. бил повикан во Полицијата на разговор и по извршениот разговор во 19 часот и 10 минути си заминал.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1