Дрогата крокодил стигна во Србија: телото на пациентот се распаѓа (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО)


Во една позната клиника во Белград, на одделението за пластична хирургија е примен првиот пациент кој е зависник од злогласената дрога “крокодил“, пишува Телеграф.рс.

Пациентот е во многу тешка состојба, со сериозни физички повреди (телото буквално му се распаѓа), но неговата состојба е стабилизирана и за сега се наоѓа надвор од животна опасност.krikodil

-Ова е прв пациент со вака драстични псоледици од моментално најстрашната дрога која постои на пазарот. Се работи за средовечен маж од Белград. Оштетувањата на кожата се големи, глетката е ужасна. За негова среќа, состојбата му е стабилизрана, пишува Телеграф.

“Крокодил” е дрога од “домашните работилници” која се добива со мешање на кодеин и бензин, три пати е поевтина од хероинот, но има слично дејство, па затоа и веќе подолго време е исклучително популарна во Русија.

Нецензурираната фотографија можете да ја видите ТУКА. Предупредуваме дека фотографијата е крајно воземирувачка

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1