Дурловски: Го продадоа духовното за материјално, останаа без обете


Македонскиот оперски пејач Игор Дурловски кратко коментира на Фејсбук по повод „датумот од ЕУ“:

– Го продадоа духовното за материјално, останаа без обете. Фаустовци!- гласи краткиот коментар на Дурловски.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1