Двајца актери загинале сред пртестава кога пукна “лажната пушка“ (ФОТО)


Двајца актери загинале на сцена пред театарската публика кога наводната лажна пушка пукнала и им ги разнела главите.

Пет луѓе се повредени вклучувајќи и петгодишно момче кое морало итно да биде оперирано и уште една жртва која загубила рака.po500

Актерите Агостино Каруло (55) и Донато Џанфреди (56) учествувале во претставата “Ноќта на разбојниците“, која била дел од фестивалот  во градот Потенза во Италија.

Каруло починал на лице место, а Џанфреди починал во болница поради тешки повреди на главата.

Полицијата покрена истрага за наводна саботажа и убиство.2po500

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1