Двајца избодени со нож на улица „Џон Кенеди“


На улицата „Џон Кенеди“ во Скопје вчера, околу 15 часот, непознато лице со нож им нанел повреди на Б.С.(26) и Х.С.(18) двајцата од Скопје.

noz

На повредените им е укажана лекарска помош во Ургентен центар Скопје и ГОБ „Св. Наум Охридски” при што кај Б.С. се констатирани тешки телесни повреди, убодна рана во пределот на стомакот додека кај Х.С. констатирани се телесни повреди, расекотина на десна надколеница.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1