Двајца од напаѓачите пред суд, третиот ослободен


Полицијата им поднесе кривична пријава на двајцата враќа кои вчера утрината пукаа во хирургот кој ја оперирал нивната мајка, а која подоцна починала.Osnoven-Sud-Skopje-II-Skopje

Триесет и четири годишниот Имер Н. заработи кривична поради убиство во обид и недозволено тргување и држење на оружје, додека неговиот брат Абдул К.Н. (36) за соизвршителство при убиство во обид, напад на службено лице и насилство.

По приведувањето во полициска станица двајцата во целост го појасниле делото. Второпријавениот Абдул и претходно и е познат на полицијата, против него веќе е поднесена кривична пријава за сторени две дела, тешка кражба.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1