Двајца полицајци од затворот во Штип уапсени за поткуп


Двајца полицајци вработени во затворот во Штип вчера биле уапсени откако зеле пари од затвореници, дознава МКД.мк.

Според информациите на МКД.мк, станува збор за затворските полицајци Борче Б. и Злате Ш. Полицијата против двајцата поднесе кривична пријава за поткуп. Судија на претходна постапка му одредил притвор на полицаецот Борче Б.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1