Две Бугарки уапсени кај Сити Мол заради кражби


Завчера во 19.00 часот на улица „Манапо“ во Скопје, поради сомнение за сторено кривично дело „кражба“, казниво по член 235 од Кривичниот законик на Република Македонија, од слобода биле лишени М.В.М. и Н.С., двете од Република Бугарија.

Тие биле задржани во Полициската станица Карпош за понатамошна постапка.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1