Еден час откако ја погребале, слушнале тропање и викање


Работници на гробишта ископале штотуку закопан гроб, откако слушнале викање и тропање еден час откако е погребана 45-годишна жена.

Го земале алатот, но бидејќи ништо не можеле да најдат, го откопале гробот на жената која се разбудила и сфатила дека е жива закопана. За жал неименуваната жена умрела пред да биде спасена на гробиштата во близина на Солун. Таа се загушила.bolivija ziv zakopan grobista

Сега на ред е полицијата која треба да испита зошто жената која се лечела од рак е прогласена за мртва.

-Едноставно не верувам во тоа. Направивме неколку тестови, Невозможно е некој во состојба на мртовечка вкочанетост да вика и удира во сандакот, вели еден од лекарите.

Се очекува патологот да го прегледа телото и да го каже своето мислење, а во меѓувреме семејството на починатата жена најавува дека ќе поднесе тужба против медицинскиот персонал кој бил одговорен за нејзиното лекување.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1