Еден загинат, четири повредени во сообраќајка кај Струга


Едно лице го загуби животот во тешката сообраќајна насреќа што се случи во сабота во 20 часот на регионалниот пат Струга – Охрид кај „Еврохотел“, а уште четворица се повредени, јавува тв Тера .

soobrakjajka policija

Тројца од нив се префрлени во специјалната болница „Св.Еразмо“, а едно во градската болница во Струга.

До несреќата дошло кога патничко возило Фиат караван со кичевски регистарски таблички од засега непознати причини излетало од патот, информираше портпаролот на СВР Охрид Стефан Димовски.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1