Едноставен трик како да ги одмрзнете замрзнатите прозорци на колата (ВИДЕО)


Кога прозорците на вашиот автомобил ќе замрзнат, чистењето со гребење на минусни температури знае да биде макотрпна и често јалова работа. Но, како што може да се види од ова видео, за тоа имало чаре!mraz-sofersajbna

Трикот е едноставен. Во пластичен сад со прскалка (како во течностите за миење прозорци), сипајте мешавина која се состои од две третини алкохол и една третина вода. Прскајте со течноста врз прозорците и ефектот ќе биде зачудувачки.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1