Експлозија во Аеродром, уништен Мерцедес – Пукаше на сите страни, пожарникарите ги ризикуваа животите


Во четири часот утринава силна експлозија ги разбуди жителите на скопски на улица Јане Сандански. Жителите на зградата со број 65 се јавија во „Jа сакам Македонија” на Сител, и раскажаа за ужасот.Во утринската програма на Сител ТВ, жената која се јави раскажа дека пожарникарите го жртвувале својот живот и биле во постојана опасност откако експлодирала бомбата под автомобил марка Џип.

Од возилото не станало ништо, а пукотниците се слушале постојано една по друга.

Полицијата и пожарната брзо реагирале

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1