Експлозија во Охрид – повредени неколку лица


Вчера попладнео околу 16 часот во магазин на улицата „Бистрица“ се случи експлозија на плинска боца . Станува збор за магацинските простории на маркетот „Десарет“ .plinska-boca-ina-ili-nis_slika_O_6492025

За среќа немало опожарување на објектот, а случајни минувачи се здобиле со помали повредим јавува Охрид 1. На терен веднаш пристигнале пожарникари а се појавил и охридскиот градоначлник.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1