Емил Димитриев ќе биде привремениот премиер за организирање на изборите


Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Емил Димитриев ќе биде нов премиер во Владата на РМ кој ќе дојде на местото на Грувски во преодниот период, дознава Press24 од свои извори во ВМРО-ДПМНЕ.emil-630x289

Информацијата нема ниту потврда ниту демант од ВМРО-ДПМНЕ.

Одлуката според неофицијалните информации паднала на седницата на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПММЕ а треба да биде потврдена од Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1