Емил Кустурица паднал од магаре – завршил во болница


При снимањето на неговиот најнов филм во Требиње, славниот режисер Емил Костурица доживеал незгода при снимањето, кога во еден момент паднал од магаре при што ја повредил главата.emil.jpg500

Кустурица веднаш бил префрлен во болница во Белград каде што му била направена снимка на главата. Лекарите утврдиле дека режисерот добил потрес на мозокот.

– Сум се извлекувал јас и од поголеми г**на, па ќе се извлечам и од ова, прокоментирал на кратко Кустурица.

Режисерот, по извршените лекарски прегледи повторно се вратил на снимањето на филмот во кој главната улога ја толкува Моника Белучи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1