Еве каде можете бесплатно да се паркирате во Центар (ФОТО)


Бидејќи во центарот на градот веќе нема место на кое може да се остави автомобилот без да се плати, па макар и на две минути, скопјани, а можеби и некои други граѓани, сепак, се снајдоа и најдоа каде да се паркираат без пари.

Дали возилото може да им биде однесено со  „пајакот“ за тоа не треба да се грижат бидејќи на пркингот на Кејот на Вардар не може да пријде.

90CD9FF9D11DF64CA813B84649CF8514

 

Фото: „Ѕид на сообраќајниот срам“

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1