Еве како да одмрзнете место за само 5 минути (Видео)


За да го избегнете одморзнувањето во микробранова печка и можноста месото да биде препечено, ви претставуваме одлично, ефикасно решение.

meso 33Потребни ви се два метални сада.

Едната свртете ја наопаку и на неа ставете го месото. Потоа на месото ставете го другиот сад и наполнете го со врела вода. Почекајте пет до десет минути, во зависност на големината на месото и проблемот е решен.

Поточно, металот, особено алуминиумот е одличен проводник на топлина. Водата во садот кој е над месото ќе даде одредена тежина и ја распоредува топлината по целата површина на местото, што резултира со брзо одмрзнување.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1