Еве како да се отарасите од стравовите кои ги имате


Napeolen Hill’s Think и Grow Rich објабија иконографик кој покажува каде во телото се локализираат и како се манифестираат четирите главни видови страв: Страв од критики; страв од загуба на љубов; страв од сиромаштија; и страв од болести.

 

Outwitting-the-Ghosts-of-Fear-version-3c_(1)

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1