Тага во Вевчани – Денес е ден на жалост


Разгневен маж, поранешен поштар, завчера влезе во кафеаната „Пјаца“ и почна да пука. Епилогот е – двајца мртви и други повредени.
Владо П. (43) и Мате Ѓ. (23) се двете лица кои го загубија животот, откако 56-годишниот З.С. пукал кон нив.
 ubieni vevcani33Во нападот повредени се уште две лица кои се надвор од животна опасност.
Општина Вевчани по повод немилиот настан и трагичната смрт на двајцата свои сограѓани денеска има ден на жалост.
Со ова се откажани сите планирани културно уметнички, спортски и други активности во општината.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1