Еве каква е атмосферата во и пред собранието (Видео)


139Oпозиционите пратеници најавија дека ќе спијат во Собранието и утре изутрина со жив штит ќе се обидат да го спречат, како што рекоа, “партиско – полицискиот пуч” и “шверцерското, шпиунското и незаконското” носење на Буџетот за идната година.

Според последните информации пред Парламентот се поставува и шатор во жена парк, а од опозицијата очекуваат во текот на ноќта и рано наутро  уште многу граѓани да им се придружат.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1