Еве какво ќе биде времето денес и во наредните денови


Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од југозападен и западен правец.

Температурата ќе се движи од 15 до 26 степени.mk skopje vodno sonce22

Во Скопје слично време, со температура до 24 степени.

Во петок и во сабота времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, која во сабота ќе биде поизразена кон крајот на денот со повремен локален дожд и можна појава на грмежи.

Ќе дува ветер претежно од западен правец.

Во недела променливо облачно и посвежо попладне, а во вечерните часови со повремен локален дожд.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1