Евтини летови до Париз, Брисел и Франкфурт од април


Авиокомпанијата Визер од април ќе воведе нови поевтини летови до три нови дестинации -Париз, Брисел и Франкфурт.

viz air avion Најевтините билети ќе чинат 1.500 денари.

Политиката на субвенционирање на летовите придонесе за зголемување на бројот на туристи во земјата, особено во охридскиот регион каде се реализираат чартер летовите за време на летниот период.

Лани најмногу летови, или 18,8 отсто од сите летови се реализирани за Истанбул , а 10,7 % за Виена. Владата преговара и со уште една нискотарифна компанија за воведување на три нови дестинации со евтини летови.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1