Фејсбук утре ќе го промовира новиот Facebook телефон?Fejsbuk-telefonФејсбук за во вторник најави прес конференција, за која дури испрати и покани, што е реткост за оваа компанија.

Се појавија и гласините дека е можно да го претстават сопствениот паметен Facebook телефон.

Се’ уште не е јасно дали компанијата ќе го произведува самиот уред или ќе претстави свој оперативен систем што ќе работи на телефоните на други произведувачи.

Дали мистериозната прес конференција е за промоција на телефонот или некоја друга новост од Фејсбук ќе се знае утре.

Fejsbuk-telefon-

Fejsbuk-telefon-2

 

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1