Фејсбук воведе „see first“ опција


Фејсбук редовно го надополнува својот интерфејс со нови опции а една од нив е и додавањето алатка која им овозможува на корисниците да ја бираат содржината што ќе им се појави најгоре.131204130551-facebook-password-620xa

„See first“ алатката за новости на newsfeed е мала победа за корисниците кои немаат контрола врз информациите кои ги добиваат. Со оваа алатка ќе можат да ги бираат постовите кои им се приоритетни и сакаат да ги видат први. Постовите можат да бидат од пријатели или од страници на организации и бизниси.

Истите ќе се појавуваат со ѕвездичка во ќошот за корисникот да има преглед кои страници му се на „see first“ листата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1