Фенг шуи совети за успешна 2015-та


– Елката поставете ја спротивно од влезот во домот.

– Ставете природни украси на елката.

6a00e39336235e88340120a6f7f568970b-800wi– Немојте да избегнувате сијалички и светлосни украси.  Огнот симболизира слава и углед, а сијаличките симболично го претставуваат огнот.

– За да го подобрите здравјето, божиќната ѕвезда или некое друго живо цвеќе засадено во земја држете го на средината од просторијата.

– Украсените анѓели ставете ги лево од влезната врата. На тој начин ќе осигурате помош од луѓето кои што ви се драги.

– Во десниот агол, спротивно од влезната врата ставете две миризливи или украсни свеќи. Тоа симболизира многу љубов и разбирање. Најдобри бои за свеќа се жолта и црвена.

– Освежете го својот дом со свежи бои и пријатни миризби.

– Зад вазната со цвеќе поставете украсно огледало за да се дуплира убавината.

–  Додадете перници или некои други округли предмети кои ќе ви помогнат при протокот на позитивна енергија.

– Повикајте парен број на гости.

– Луѓето кои ви се драги не би требало да седат во близина на огнот. Оној кој седи до излезот, секогаш прв си заминува.

– Пуштете ги децата да уживаат. Немојте постојано да им забранувате нешто.

365.ком.мк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1