Филипче: Детектирани се пропусти при третманот кај починатата пациентка од Струга, ќе следат санкции (ВИДЕО)


Во Охридската болница се заврши увидот на Државниот, санитарен и здравствен инспекторат, детектирани се пропусти во третманот на пациентката која почина изминатиов викенд, рече министерот за здравство, Венко Филипче.

– Ќе се преземат соодветни мерки за сите кои биле вклучени во тој процес. Таму новиот директор ја реорганизира работата во однос на пристапот, во однос на сместувањето, што како пропуст било детектирано, по што следеше смена на директорот на Охридската болница- рече Филипче.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1