ФОТО: 2 жртви во сообраќајка кај Штип – пожарникари го вадеа телото од смачканото возило


Во штипската Клиничка болница почина и возачот на возилото марка „Форд ескорт“ со радовишки регистерски таблички, кој се здоби со тешки телесни повреди во сообраќајната несреќа, која се случи изутрината на регионалниот пат Штип-Радовиш, кај месноста викана Шести километар во близина на Затворот-Штип.

soob-stip4-500_thumb_medium380_0

На лице место загина совозачот во возилото, 54 годишниот Иле Б.

Несреќата се случи кога автомобилот излетал од коловозот и директно удрил во дрво. Телото на починатиот од автомобилот било извадено со интервенција на пожарникарите.

soob-stip-500

Фото – Курир

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1