ФОТО: 45 степени во Скопје


Во автомобил кој бил изложен на сонце во Скопје термометарот покажува + 45 степени.

Веќе е познато дека денес и утре целата територија на Македонија ќе биде зафатена со повисоки температури кои ја дефинираат жолтата фаза. Температурата ќе се движи од 34 до 40 степени.

Според најавата на метео-алармот од Управата за хидрометеоролошки работи, повисоки температури се очекуваaт до крајот на неделата.

Foto – Kurir.mk

temperatura500

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1