Еве зошто во моментов врие од полицајци во Сити Мол


Огромен број полицајци во моментов се наоѓаат пред, во и околу трговскиот центар Скопје Сити Мол, јавува Press24.

city mallЗа што станува збор, одговор побаравме во Министерството за внатрешни работи.

Од таму велат дека зголеменото присуство на униформирани полициски службеници се должи на посетата на фудбалерите на младата репрезентација на Израел, кои во моментов се на шопинг токму во Скопје Сити Мол.

Оваа фудбалска репрезентација порадо политичката состојба во која се наоѓа Израел секаде ја следи големо полициско обезбедување.

Огромен број полицајци го чуваа стадионот Филип Втори и пред два дена кога тие го одржаа тренингот на нашата арена, а под силно обезбедување беше и фудбалскиот меч, кој Македонија го загуби.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1