ФОТО: 6-годишно девојче го спаси животот на мајка си


Тиана Месура од Конрвол си дошла дома и ја нашла мајка си во кревет, без значи на живот. Веднаш повикала брза помош…

Шестгодишното девојче се исплашило од глетката кога видело дека од устата на мајка и тече крв.

medcall

Но таа сепак била прибрана и свесна и веднаш викнала брза помош.

-Мама е болне, ве молам помогнете и, рекла таа на операторот.

Нејзината мајка 24-годишната Јазмин Картер веднаш била однесена во болница, каде подоцна изјавиле дека е во добра состојба и дека и се прават испитувања.

Малата Тиана доби диплома од одделот за брза помош, затоа што токму поради неа мајка и сега е здрава и жива.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1