Лазански: Албанските партии чекаат знак од Вашингтон


Познатиот срспки новинар и политички аналитичар Мирослав Лазански, коментирајќи ја актуелната состојба во Македонија, во емисија на национална телевизија забележа дека албанските партии не се активни овие денови, односно стојат настрана.

lazanski

– Вистинскиот  лакмус за ставот на Вашингтон кон состојбите во Македонија, е однесувањето на албанските партии.  Штом тие не искажале никаков став досега, тогаш веројатно чекаат знак од Вашингтон, која страна да ја фатат – изјави Лазански

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1