ФОТО: Адолф Хитлер во автобус во Косово


Човекот кој себеси се смета за реинкарнација на фирерот Адолф Хитлер живее во Косово и привлекува големо внимание од јавноста.

Каде и да оди, тој со себе носи копија од книгата „Mein Kampf“ и наплаќа по 60 фунти доколку некој сака да се фотографира со него.

Човекот е 49-годишниот Емин Ѓиновиќ и е вистинска атракција во родното место, а за него се пишува и по странските медиуми. Овојпат за него пишува The Mirror.

adolfpict

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1