ФОТО: Американска амбасада денес во боите на виножитото – Геј симболот


градата на Американската амбасада во БиХ, која се наоѓа во центарот на Сараево, вечерва е осветлена во боите на виножитото по повод Меѓународниот ден на борбата против хомофобијата.

americka-ambasada-bih-duga-685x320

 

americka-ambasada-bih-duga2

americka-ambasada-bih-duga3

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1