ФОТО – Aвтомобилот на Путин, патентиран со нови технологии


Централниот истражувачки патен и автомоторен институт (Нами) патентира комбинација на прибор, која ќе биде интегрирана во таблата на новата лимузина на рускиот претседател Владимир Путин од проектот “моторизираната придружба” .putin-kola

Од сликите станува јасно дека лимузината ќе располага со дигитален Инструменти панел кој емитира податоци.Развој на автомобилите за руската политичка елита ќе заврши уште до крајот на оваа година.
“Моторизираната придружба” вклучува освен споменатата претседателска лимузина, теренец, миниван и седан.putin-kola2 putin-kola1

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1