ФОТО: Блокирана патарината кај Велес – колона од 2 километри


Македонците традиционално ги напуштја своите градови и тргнаа на викенд за 1ви и 2ри Август.

Фото – ЗаСе

10498527_10152200743001244_5453264630297449762_o-640x360 patarina veles

Еве каква беше состојбата на патарината Табановце.  голема редица, а возачите нервозно чекаат.

10570624_10154436318725613_1878260055_n-225x300

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1