ФОТО: Дамјан Дренковски во друштво на ангел од „Викторија Сикрет“!


ТВ-водителот Дамјан Дренковски кој извесен период живее и работи во Дубаи

Дамјан кон крајот на 2015 година беше избран за статист во новиот филм “Ѕвездени патеки – подалеку”, а откако го сработи проектот од соништата, помина на кратко во родната Македонија.damjan2

Сега е повторно во Дуаби, а според објавите на неговиот Фејсбук, има нов ангажман каде се присутни холивудскиот сјај, камерите, магијата на филмот и славните сличности.

Меѓу нив, нашиот водител имаше можност да се сретне според многумина со најубавата жена на светот – топ моделот и ангел на Викторија Сикрет, Алесандра Амбросио.

На специјалниот фото поздрав на Дамјан, очекувано најмногу реагираа пријателите.

Вистина.мк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1