ФОТО: Џоли без градник во ООН


Анџелина зборуваше за бегалците од Сирија, но фотографите го овековечија фактот што во ОН дојде – без градник.

Оскаровката и мајка на шест деца со години е активна во хуманитарната работа, а Сирија од 2011. година ја посети 11 пати и учествуваше во бројни акции за помош на бегалците.

andzelina4_thumb_medium500_576

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1