ФОТО: Е ова е големо семејство – Имаат 34 деца


Пол и Џејн Бригс имаат 34 деца. Од нив само пет се биолошки нивни, а 29 им се посвоени.

Тие почнале со посвојување пред 30 години и велат дека ќе продолжат да го прават тоа.

bigfamily

Само на храна годишно трошат 52.000 американски долари.

Пол вели секој пат кога ќе посвои дете, неговиот работодавец му дава 10 илјади долари за трошоци.

 

Голем дел од посвоените деца се болни, а моментално Џејн се подготвува да оди во Западна Африкла и да посвои уште едно бебе родено без стапала и дланки, кое било напуштено од родителите.1bigfamily

Оваа двојка досега усвоиле деца од Мексико, Русија, Украина, Бугарија и Гана.

Децата кои биле посвоени од ова хумано семејство, велат дека бескрајно им се благодарни за љубовта и негата која им ја пружиле.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1