ФОТО: Евакуиран Парламентот во Турција


Луѓето се евакуирани од зградата на турскиот парламент во Анкара откако се пијавиле информации дека е можен нов напад, јавува Раша Тудеј, повикувајќи се на локалните медиуми.turski-parlament-evakuiran-640x396

Здрадата на Парламентот момeнтално е под клуч, а пристапот до неа е блокиран.

– Закани за напад на парламентот… Изворот е непознат, но вработените и парламентарците ја напуштија зградата – напиша на „Твитер“ Зија Пир од прокурдската Народна демократска партија.

Screenshot_12

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1