ФОТО: Еве како денеска изгледа згодната Наташа од „Жикина Династија“


Секс симбол од 80-тите години. Српската актерка Гала Виденовиќ своевремено важепе за една од најатрактивните актерки на нејзината генерација, а помладата публика најчесто ја препознава по нејзината улога на згодната Русинката Наташа во “Жикина династија”.nata3

516560_gala-videnovic-foto-youtube_f1Виденовиќ се омажи за режисерот на серијалот „Метла без дршка“ („Metla bez drške”), Владимир Алексиќ со кој има два сина Дамјан и Павел, а во моментов живее на релација Србија-Америка, пренесува српски „Блиц“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1