Застои на патот Велес- Скопје – во целосен прекин локален пат во тетовско


Сообраќајот на патниот правец Велес- Скопје, после наплатната рампа Отовица, во текот на денот ќе биде во застој во кратки интервали од пет до десет минути поради бетонирање на мостовите.

ФОТО: Ѕид на сообраќајниот срам

ФОТО: Ѕид на сообраќајниот срам

Од Авто мото сојузот на Македонија информираат дека, во целосен прекин е локалниот пат село од селото Стенче до селото Гургурница во тетовско поради големи наноси од снег во висина од еден до два метра и во должина од два до три километри настанати во текот на вчерашниот ден.

Се преземаат мерки за расчистување на овој патен правец.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1