ФОТО: Еве што се случувало во воздух за време на летот на владиниот авион


Оваа фотоградија докажува дека летот на владиниот авион и не е толку наивен. Според оваа фотографија се гледа дека авионот правел несвојствени движења.

Веднаш по дојавата од пилотите, на пистата се упатиле пожарникари кои интервенирале веднаш по слетувањето. Капетаните на авионот побарале дозвола за низок прелет на пистата со што требало да се види дали тркалата се извлечени и дали авионот може да слета.

kurir.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1