Фото: Го снимала камерата додека крадел по црквите


kradec crkviПортпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски за Курир вели дека и претходните грабежи во црквите упатувале на исти траги и ист начин на извршување на кривичното дело, што споредено во трагитеод црквата „Св.Богородица“-Каменско и снимката од видео надзорот само потврдиле дека се работи за истиот човек.

Се работи за 43-годишниот Трајче Б. кој е фатен на камерите во црквата „Св.Богородица“-Каменско додека се обидувал со нож да ја отвори вратата од олтарот и да ги собере парите.

Инаку, пријавениот оперирал и низ другите градови во Македонија.

ФОТО:КУРИР

kradec crkvi

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1