Фото идеја: Сушен ананас во форма на цвет – декорација за колачи


Прекрасно, а многу едноставно. Исечете тенки листови од ананасот, ставете ги во рерната да се исушат – а потоа користете ги како декорација. Изгледаат прекрасно како големи цветови.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1