ФОТО: Изгоре автобус кој враќаше туристи од Парга


Туристички автобус, во кој 50 туристи се враќаа во Србија по летувањето во Парга, изгоре на само половина час по тргнувањето од грчкиот град. Никој од патниците не е повреден, но во автобусот изгоре нивниот багаж.

Се уште не се познати причините за пожарот.bus.jpg-500 bus-1.jpg-500

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1