ФОТО: Како денес изгледа девојчето што ја пееше „Ех, тој Тоше“ ?


Детскиот фестивал „Златно славејче“ создаде многу незаборавни песнички низ годините. Една од оние кои и ден денес се пеат, е и „Ех, тој Тоше“  во изведба на Сања Ристиќ.

Сања, денес е директор на сектор за комуникација со клиенти во агенцијата „Идеа плус“, покрај тоа, таа е кик-фит инструктор, пишува Република.

sanja-ristic-eh-toj-tose

22.11.sanjaristic6

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1