ФОТО Како денес изгледа Марија од „Жикина династија“


Актерката Риалда Кадриќ која се стекна со огромна популарност играјќи ја Марија во филмскиот серијал „Жикина династија“ сега е во зрели години и живее во Лондон.marijaiboba

Забранетата љубов на двајцата средношколци кои потекнуваат од различни социјални сталежи, нивните луди години, родителите не покажуваат разбирање за изборот на своите деца, се елементи на универзални приказни кои и ден денес го привлекуваат вниманието на гледачите од сите возрасти.

Риалда Кадриќ или на сите позната како Марија, во деведесеттите години ја напуштила земјата и заминала во Америка, каде работела како новинар на „Гласот на Америка“.  Таму се омажила, а денес живее во Лондон. Нејзината филмографија се состои речиси и единствено од серијалот „Жикина династија“. ralida-kadric-marija-iz-zikine-dinastije-foto-fejsbuk-1419592872-602331

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1