Фото: Кога фолк певаљките ќе станат светци


Во еден дневен весник во Србија креаторите на овој крстозбор малку погрешиле.

Во полето кое би требало да биде ,,види фотос,, се бара име на позната турбо фолк ѕвезда – но ако видиш фотос тешко дека ќе ја препознаеш 🙂 🙂 – на ,,фотосот,, има светец.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1