Фото: Кога свекорот пишува покани за свадба- јадна снаа :)


Очигледно разочаран и изнервиран свекор одлучил сам да го напише текстот за поканата за свадба на неговиот син. Поканата ги содржи сите потребни и вообичаени елементи – кој со кого се венчава, каде е венчавката и што се очекува – но … 🙂 🙂 🙂

Јадна снаа со ваков свекор – но мора да му признаете на свекорот за оргиналноста – ваква покана не сте виделе досега 🙂

pokana

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1